Czym są kryptowaluty?

Cytując wikipedię:
Jest to rozproszony system księgowy bazujący na kryptografii, przechowujący informację o stanie posiadania w umownych jednostkach. Stan posiadania związany jest z poszczególnymi węzłami systemu („portfelami”) w taki sposób, aby kontrolę nad danym portfelem miał wyłącznie posiadacz odpowiadającego mu klucza prywatnego i niemożliwe było dwukrotne wydanie tej samej jednostki. Kryptowaluta jest szczególnym przypadkiem waluty wirtualnej.

Są to inaczej waluty internetowe. Przechowujemy je w wirtualnych portfelach. Jeśli posiadamy spory kapitał możemy zarabiać na samej giełdzie inwestując w walutę. Prosta zasada kupić taniej – sprzedać drożej.

Możemy za ich pomocą płacić w coraz większej ilości serwisów internetowych, a także w niektórych placówkach. Istnieje także wiele bankomatów, w których możemy zamienić nasze kryptowaluty na pieniądze. Najpopularniejsze są Bitomaty – możemy za ich pomocą kupić, a także sprzedać posiadane BitCoiny. W Polsce powstały pierwsze FuturoMaty, dzięki któremu możemy zrobić to samo z FuturoCoinem. Jeden zlokalizowany jest on w FutureNet Cafe we Wrocławiu. Drugi powstał wraz z otwarciem Warszawskiej restauracji FutureNet Cafe!

Jaka giełda kryptowalut?

Ja polecam naszą ojczystą, bardzo bezpieczną giełdę CoinDeal. Możemy na niej w prosty sposób kupić i sprzedać wszystkie najpopularniejsze kryptowaluty, a co najważniejsze FuturoCoina. Konto na CoinDealu jest nam potrzebne, by wypłacić zarobione w FN pieniądze z najmniejszą prowizją(tylko 1$!).
Link do rejestracji w CoinDeal: TUTAJ